Azerconnect və AzerTelecom şirkətlərinin rəhbər heyətinin Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində təhsil alan tələbələrlə “Gələcəyin sənin əlindədir” mövzusunda görüşü baş tutub.
Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti ilə əməkdaşlıq şəraitində təşkil olunmuş tədbirdə Univesitetdə informasiya texnologiyaları istiqaməti üzrə təhsil alan tələbələr iştirak edib.
Tələbələrlə şirkətlərin rəhbər heyətinin görüşünün təşkilində məqsəd tələbələrlə geniş fikir mübadiləsinin aparılması, onların ölkəmizdə telekomunikasiya sektorunun gələcəyi, İKT sahəsində müasir tendensiyalarla tanış edilməsi, Azerconnect və AzerTelecom şirkətlərində tələbələr üçün mövcud iş, təcrübə imkanlarının diqqətə çatdırılması və şirkətlərin rəhbərliyi ilə tələbələr arasında birbaşa ünsiyyətin qurulmasıdır.
Tədbirdə Azerconnect şirkətinin İnsan resursları üzrə baş müdiri Mətanət Babayeva, İnformasiya texnologiyaları üzrə direktoru Pərviz İsmayılov, eləcə də AzerTelecom şirkətinin Baş icraçı direktoru Ana Nakaşidze iştirak ediblər. Spikerlər İKT sahəsində gələcəyin peşələri, İT və telekommunikasiya sektorunun gələcək inkişafı, bu günün və gələcəyin interneti kimi mövzular ətrafında danışıb, tələbələrin çoxsaylı suallarını cavablandırıblar. Tədbir Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin rektorunun İnformasiya texnologiyaları və innovasiyalar üzrə müşaviri Rasim Abdullayevin moderatorluğu ilə keçirilib.
Azerconnect şirkəti ölkənin dinamik şəkildə inkişaf edən informasiya, kommunikasiya və yüksək texnologiyalar sahəsində müxtəlif xidmətlər təqdim edən ilk B2B (Business to Business - Biznesdən biznesə) şirkətdir. AzerTelecom şirkəti isə Azərbaycanın aparıcı topdansatış telekommunikasiya operatorudur. Azerconnect və AzerTelecom müxtəlif sahələrdə və ölkələrdə fəaliyyət göstərən NEQSOL Holding beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir.

Azerconnect and AzerTelecom management meets with students
The management team of Azerconnect and AzerTelecom companies had a meeting with students studying at Azerbaijan State Oil and Industry University under the title “Your Future is in Your Hands”.
The event organized in cooperation with the Azerbaijan State Oil and Industry University was attended by students majoring in information technologies.
The meeting between students and management of companies was aimed to exchange ideas with students, discuss the future of the telco sector in our country and modern trends in the field of ICT, draw attention to the available work and internship opportunities for students at Azerconnect and AzerTelecom, and establish direct communication between the companies' management and students.
Matanat Babayeva, Chief Human Resources Officer at Azerconnect, Parviz Ismayilov, Director of Information Technologies of Azerconnect, and Ana Nakashidze, Chief Executive Officer at AzerTelecom, took part in the event. The speakers talked about the future professions in the field of ICT, future development of the IT and telecommunication sector, the Internet of today and the future, and answered a variety of questions of the students. The event was moderated by Rasim Abdullayev, Rector's Advisor on Information Technologies and Innovations at Azerbaijan State Oil and Industry University.
Azerconnect company is the first B2B (Business to Business) company that provides various services in the dynamically developing information, communication and high technologies field of the country. AzerTelecom is the leading wholesale telecommunication operator in Azerbaijan. Azerconnect and AzerTelecom companies are the part of NEQSOL Holding international group of companies operating in various fields and countries.