Azərbaycanın aparıcı İKT şirkəti “Azerconnect Group” üç kateqoriya üzrə beynəlxalq “Stevie” mükafatına layiq görülüb. Göstərilən xidmətlərin keyfiyyətini daha da yüksəltmək məqsədilə həyata keçirilən “Müştərimizi Tanıyaq” layihəsi qızıl “Stevie” mükafatı qazanıb. Bu innovativ təşəbbüs “Azerconnect Group”un əməkdaşlarına müştərilərin ehtiyac və gözləntilərini dərindən anlamağa, bu istiqamətdə yeni yanaşmalar tətbiq etməyə imkan verir.
Bundan əlavə, şirkətə yeni qəbul olunan əməkdaşlar üçün reallaşdırılan “Yeni əməkdaşlar klubu” layihəsi bürünc mükafata layiq görülüb. Eyni zamanda, “Azerconnect Group”un İnsan resursları üzrə baş müdiri Mətanət Babayeva “İnsan resursları üzrə ilin baş müdiri” nominasiyasında gümüş “Stevie” mükafatı qazanıb.
“Azerconnect Group” çevik iş şəraiti, peşəkar inkişaf, karyera imkanları, inklüziv iş mühiti və digər proqramlar ilə davamlı olaraq əməkdaşlarının inkişafına töhfə verir. Şirkət ardıcıl iki dəfə “Top Employers Institute” tərəfindən “Ən yaxşı işəgötürən” mükafatına layiq görülən yeganə yerli şirkətdir. “Azerconnect Group”, həmçinin beynəlxalq audit şirkəti “Deloitte” tərəfindən təsis olunmuş “Best Managed Companies Azerbaijan 2024” müsabiqəsinin də qalibi seçilib.
Qeyd edək ki, bu il insan resursları sahəsində Ən yaxşı işəgötürənlər üçün “Stevie” (Stevie Awards for Great Employers) beynəlxalq biznes müsabiqəsinə müxtəlif kateqoriya üzrə 35 ölkədən 1000-dən çox layihə təqdim olunub. Qaliblər müxtəlif ölkələrdən olan 100-dən çox beynəlxalq ekspertin rəyləri əsasında seçilib. “Stevie Awards for Great Employers” beynəlxalq biznes müsabiqəsinin məqsədi dünyanın ən yaxşı işəgötürənləri tanıdılmasıdır.

Azerbaijan's leading ICT company Azerconnect Group has been honored with the international Stevie Award in several categories. The ‘Meet the Customer’ project, implemented to improve the quality of the provided services further, received the Gold Stevie Award. This innovative initiative allows Azerconnect Group's employees to deeply understand the needs and expectations of customers and apply new approaches in this direction.
Furthermore, the ‘New Hires’ project for new employees was honored with the Bronze Stevie Award. Additionally, Chief Human Resources Officer at Azerconnect Group, Matanat Babayeva was distinguished with the Silver Stevie Award in the category of ‘Chief Human Resources Officer of the Year’.
Azerconnect Group places a high priority on employee well-being, professional development, inclusion and diversity initiatives. The company is the only local organization to be awarded the ‘Top Employer’ certificate by the Top Employers Institute for two consecutive years. ‘Azerconnect Group’ is also the winner of the ‘Best Managed Companies Azerbaijan 2024’ competition established by the international audit company Deloitte.
It is noteworthy that more than 1,000 projects from 35 countries in various categories were submitted to the Stevie Awards for Great Employers business competition in the field of human resources. The winners were selected based on the opinions of more than 100 international experts from different countries. The purpose of the Stevie Awards for Great Employers business competition is to recognize the world's best employers.