Azerconnect şirkətinin əməkdaşları “Biznesin analitik transformasiyası 2021 konfransı” çərçivəsində keçirilmiş və telekommunikasiya sahəsində biznes analitikası və məlumatarın idarə olunmasına həsr olunmuş vebinarda iştirak ediblər.
MDB məkanında biznes və interaktiv analitika, İT konsaltinq, məlumatların inteqrasiyasının idarəedilməsi və digər əlaqəli sahələrdə fəaliyyət göstərən “RBC Group” tərəfindən təşkil edilmiş “Telekom üçün Data analitikası” vebinarında Azerconnect şirkətinin əməkdaşları - Xəzinədarlıq və Kredit Nəzarəti Departamentinin rəhbəri Şölə İsmiyeva və İntellektual Biznes Resurslar üzrə aparıcı proqramçı Cəmil Neymətov məruzəçi olaraq iştirak ediblər.
Cəmil Neymətov “Azerconnect-in rəqəmsal transformasiyası, Bİ platforma üçün vəzifələr” mövzusunda, Şölə İsmiyeva isə “Müştəri bazasının təhlili, Account Receivable” mövzularında təqdimat ediblər.
Cəmil Neymətov çıxışında Azerconnect şirkətində rəqəmsal transformasiya proseslərindən danışıb, şirkətin təqdim etdiyi xidmət və həllər barədə ətraflı məlumat verib. O “Azerconnect”in fəaliyyətində Böyük verilənlər (Big Data), Məlumat axını (Streaming), Layihənin həyat dövrü (Project Life Circle) və s. məsələlərdən ətraflı danışıb.
Şölə İsmiyeva isə maliyyə sahəsində məlumatların idarə olunması barəsində ətraflı məruzə edib. O, çıxışı zamanı müştəri borcu ilə bağlı məlumatların toplanması və təhlili zamanı qarşılaşılan problemlərdən danışıb, analitik tətbiqləri izah edərək praktik nümunələri qeyd edib.
Vebinarda ümumilikdə Azərbaycan, Ukrayna, Belarus, Qazaxıstan, Moldova, Gürcüstan, Özbəkistan və Qırğızıstandan telekommunikasiya sahəsində çalışan tanınmış şirkətlərinin nümayəndələri iştirak ediblər.

Azerconnect employees participated at “Data Analytics for Telecom” webinar
Azerconnect employees participated in the webinar on business analytics and data management in telecommunications, held as part of the “Business Analytical Transformation Conference 2021”.
Shola İsmiyeva, Head of Treasury and Credit Control Department, and Jamil Neymatov, Senior Business Intelligence Developer at Azerconnect LLC, took part as a speaker in the webinar titled “Data Analytics for Telecom” organized by the “RBC Group”, which operates in the CIS countries and provides the services on business and interactive analytics, IT consulting, data integration management, etc.
Jamil Neymatov made a presentation on the “Digital transformation of Azerconnect, tasks for the BI platform”, and Shola Ismiyeva on “Customer base analysis, Account Receivable” themes.
In his speech, Jamil Neymatov spoke about the digital transformation processes in Azerconnect, presented detailed information about the services and solutions provided by the company. In addition, he highlighted the issues of Big Data, Streaming, Project Life Circle, etc., in the operation of Azerconnect.
Shola Ismiyeva touched upon the issue of financial data management. During her speech, she spoke about the problems encountered during collecting and analyzing data on customer debt, explained the analytical applications, and noted practical examples.
The webinar was attended by representatives of well-known telecommunications companies from Azerbaijan, Ukraine, Belarus, Kazakhstan, Moldova, Georgia, Uzbekistan, and Kyrgyzstan.