“Azerconnect Group” dördüncü ‘‘Beynəlxalq Kibertəhlükəsizlik Günləri’’ (ICSD-2024) konfransında iştirak edib. Kibertəhlükəsizlik sahəsində fəaliyyət göstərən yerli və xarici mütəxəssislər, dövlət və özəl sektorun nümayəndələrinin qatıldığı konfransda kibertəhlükəsizlik sahəsində yeniliklər və cari çağırışlar, innovasiyaların effektiv idarə edilməsi üzrə dünya təcrübəsi nəzərdən keçirilib.
“Azerconnect Group”un İnformasiya təhlükəsizliyi üzrə baş müdiri Orxan Sadıqov konfransda “Biznes, İT və informasiya təhlükəsizliyi arasında sinerji: məlumatların bütövlüyünü və qorunmasını hədəfləmək” adlı panel müzakirələrə qatılıb. O, çıxışı zamanı şirkətin ən son beynəlxalq təcrübə və standartlara uyğun təhlükəsiz əməliyyatlar mərkəzi, həmçinin müştəri məlumatları və kritik infrastrukturun qorunması sahələrində görülən tədbirlər barədə danışıb.
Eyni zamanda, iştirakçılara süni intellektin kibertəhlükəsizlik sahəsinə tətbiqi, rəqəmsal məhsulların hazırlanması prosesində təhlükəsizlik həllərinin avtomatlaşdırılması istiqamətində əldə olunan nailiyyətlər barədə məlumat təqdim edilib.
Qeyd edək ki, "PROSOL" şirkətinin təşkilatçılığı ilə 19-20 sentyabr tarixlərində keçirilən konfrans ‘‘Yaşıl iqtisadiyyat naminə kibertəhlükəsizlik’’ mövzusuna həsr olunub.
Ölkəmizin dinamik şəkildə inkişaf edən İKT və yüksək texnologiyalar sahələrində fəaliyyət göstərən “Azerconnect Group” mobil, internet, beynəlxalq kanalların təşkili və FinTech, AdTech, Media/TV kimi rəqəmsal xidmətlər təqdim edir.

Azerconnect Group participated in the ‘International Cyber Security Days’ conference
Azerconnect Group participated in the 4th International Cyber Security Days (ICSD-2024) conference, which brought together local and international experts in cyber security, as well as representatives from both the public and private sectors. The event served as a platform to discuss innovations and emerging challenges in the field, while also reviewing global best practices for effectively managing these advancements.
Orkhan Sadigov, Chief Information Security Officer at Azerconnect Group, took part in the panel discussion titled ‘Synergy between Business, IT and Information Security: Targeting Data Integrity and Data Protection’. In his address, he discussed the company’s state-of-the-art Security Operations Center (SOC), which operates in alignment with the latest international standards and best practices, along with the measures taken to protect customer data and critical infrastructure.
The conference attendees were also informed about the company's achievements in applying artificial intelligence to the field of cyber security, as well as the automation of security solutions in the development of digital products.
The conference, organized by PROSOL on September 19-20, focused on the theme of 'Cyber Security for the Green Economy.’