“Azerconnect Group”un dəstəyi və “Women in Tech Azerbaijan”ın təşkilatçılığı ilə "Müxtəliflik, inklüzivlik və dayanıqlıq - COP29 perspektivindən qlobal təcrübənin öyrənilməsi" təşəbbüsünə dair silsilə seminarlar çərçivəsində ilk tədbir keçirilib.
“Həqiqi dəyişiklik üçün fərdlərin gücünün inkişaf etdirilməsi” mövzusuna həsr olunan ilk seminarda 23 şirkət iştirak edib. Tədbirdə “Azerconnect Group”, “Socar Cape LLC”, “EY Azerbaijan”, “Procter & Gamble” kimi şirkətlərin, həmçinin BMT-nin İnkişaf Proqramının nümayəndələri təqdimatlara çıxış edərək iştirakçılara müxtəliflik, inklüzivlik və dayanıqlıq üzrə qlobal təcrübə, bu sahədə həyata keçirdikləri uğurlu layihələr barədə ətraflı məlumat verib, dəstək məqsədilə onlara hazır həll yolları təklif ediblər.
“Azerconnect Group”un İnsan resursları üzrə baş müdiri Mətanət Babayeva öz çıxışında şirkətdə inklüziv iş mühitinin yaradılması və gender bərabərliyini təşviqinə istiqamətlənən layihələr, əməkdaşlar üçün keçirilən təlimlər barədə danışıb. Bildirilib ki, “Azerconnect Group” ən yaxşı beynəlxalq insan resursları təcrübələrini tətbiq etdiyinə görə iki il ardıcıl olaraq nüfuzlu “Top Employers Institute” tərəfindən “Ən Yaxşı İşəgötürən” kimi seçilən yeganə yerli şirkətdir. Qeyd olunub ki, yerli şirkətlər arasında ilk dəfə olaraq “Azerconnect Group” tərəfindən müxtəliflik, bərabərlik, inklüzivlik və mənsubiyyət prinsiplərinin təşviqinə həsr olunmuş ‘WE are ALL ONE’ adlı innovativ proqram həyata keçirilir. Vurğulanıb ki, müxtəliflik, inklüzivlik və dayanaqlılıq kimi dəyərlərin tətbiqi şirkətlərin həm daxili, həm də xarici mühitdə uğur qazanmasına kömək edir, onlara strateji üstünlük qazandırır.
BMT-nin İqlim Dəyişikliyi Konfransı (COP29) ərəfəsində təşkil olunan təşəbbüsün əsas məqsədi müxtəliflik, inklüzivlik və dayanıqlıq üzrə yerli şirkətlərə qlobal təcrübəni ötürmək və təşkilatlararası fikir mübadiləsini təmin etməkdir.
“Azerconnect Group” ölkəmizin dinamik şəkildə inkişaf edən İKT və yüksək texnologiyalar sahələrində fəaliyyət göstərən şirkətdir. “Azerconnect Group” mobil, internet, beynəlxalq kanalların təşkili və FinTech, AdTech, Media/TV kimi rəqəmsal xidmətlər təqdim edir. “Azerconnect Group” müxtəlif ölkələrdə enerji, telekommunikasiya, yüksək texnologiyalar və tikinti sahələrində fəaliyyət göstərən “NEQSOL Holding” beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir.

Azerconnect Group supported a series of seminars titled ‘Learning from Global in the View of COP29’
With the support of Azerconnect Group, organized by ‘Women in Tech Azerbaijan’, the first event in a seminar series titled ‘Diversity, Inclusion, and Sustainability: Learning from Global in the View of COP29’ was successfully held.
Twenty-three companies participated in the first seminar, titled ‘Empowering Individuals for Real Change’. Representatives from Azerconnect Group, Socar Cape LLC, EY Azerbaijan, Procter & Gamble, and the United Nations Development Program (UNDP) delivered presentations. They shared global insights on diversity, inclusion, and sustainability, detailing successful projects and offering ready-made solutions to support participants in implementing these practices.
Matanat Babayeva, Chief Human Resources Officer at Azerconnect Group, discussed the company's initiatives to create an inclusive work environment and promote gender equality. It was noted that Azerconnect Group is the only local company that has been selected as ‘Top Employer’ by the prestigious "Top Employers Institute" for two consecutive years for applying the best international human resources practices. She highlighted training programs for employees and introduced an innovative program called ‘WE are ALL ONE’, the first of its kind among local companies, dedicated to promoting diversity, equality, inclusion, and belonging, emphasizing that embracing these values not only fosters internal and external success but also provides companies with a strategic advantage.
The primary goal of the initiative, organized in anticipation of the UN Climate Change Conference (COP29), is to transfer global experience on diversity, inclusion, and sustainability to local companies and to facilitate the exchange of ideas between organizations.
Azerconnect Group is a company that operates in the dynamically developing ICT and high technology fields in Azerbaijan. Azerconnect Group delivers advanced solutions, including Mobile, Internet, and International leased lines provisioning, alongside cutting-edge digital services in FinTech, AdTech, and Media/TV. Azerconnect Group is part of NEQSOL Holding, an international group of companies operating in various countries across the energy, telecommunications, hi-tech, and construction industries.